Szukaj


Najbliższe spotkanie:
Brak wydarzeń

Aktualności

2014-07-23 | Konsorcjum firm z Krakowa zaprojektuje Energetyczne Centrum Nauki


Prezydent Kielc Wojciech Lubawski wraz z dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego Szymonem Mazurkiewiczem podpisali  umowę z wykonawcą Energetycznego Centrum Nauki.

Konsorcjum trzech firm z Krakowa: NoLabel, New Amsterdam i Fabryka Dekoracji zaprojektuje, wyposaży i uruchomi Energetyczne Centrum Nauki, które powstanie w Kieleckim Parku Technologicznym. Inwestycja będzie kosztować ponad trzy miliony złotych. Centrum zostanie oddane do użytku zwiedzających w wakacje przyszłego roku.
- Kolejna umowa to kolejny impuls dla rozwoju Kieleckiego Parku Technologicznego. Ministerstwo Infrastruktury uważa, że Park jest instytucją, która wzorowo wykorzystuje fundusze unijne. To co się obecnie dzieje, to dopiero start, bo mamy wiele planów -  powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski.
Pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.
- Utworzenie ECN jest jednym z zadań w ramach dużej inwestycji wartej 91 mln złotych- mówił dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.
Koncepcja Energetycznego Centrum Nauki powstawała w KPT przez kilka miesięcy. Głównym założeniem było utworzenie uniwersalnego miejsca spotkań naukowych, które niecodziennym baśniowym klimatem zachęci do samodzielnego eksperymentowania.
- To będzie niezwykłe, żywe miejsce, zawierające bogatą treść edukacyjną, przyciągające swoją ofertą dzieci, młodzież i dorosłych z Kielc i regionu. Centrum będzie zachęcać do zadawania pytań na temat otaczającego świata - powiedziała Sylwia Mularczyk autor koncepcji i koordynator projektu Energetycznego Centrum Nauki.
O tym, jak będzie wyglądała nowa przestrzeń mówili też wykonawcy.
- To nie jest tylko wystawa o urządzeniach interaktywnych, to są zaawansowane urządzenia które przeprowadzą nas przez wszystkie etapy powstawania i wykorzystywania energii od prehistorii do dni współczesnych. Osoby wchodzące do Centrum będą wkraczać do nowego świata i liczymy na to, że będą wychodzić jako potencjalni naukowcy, poszukiwacze zainspirowani do dalszego pogłębiania wiedzy - opowiadał Piotr Giemborek, architekt Fabryki Dekoracji z Krakowa.

W skład Konsorcjum wykonawców Energetycznego Centrum Nauki wchodzą: powstała w 2006r. firma NoLabel – będąca  jednym z najbardziej rozpoznawalnych studiów animacji i postproduckji video w Polsce. Tworzy animacje na potrzeby projektów interaktywnych i multimediów, miała przyjemność pracować dla takich koncernów jak: Nissan, Toyota, Samsung, Panasonic, Whirpool, Cadbury i wielu innych.
New Amsterdam, zajmuje się kompleksową realizacją ekspozycji muzealnych i wystawienniczych - od adaptacji scenograficznej, projektowania graficznego po kreację i produkcję multimediów. Wśród największych realizacji znajdują się projekty takie jak, m.in. Rynek Podziemny w Krakowie, Centrum Poznawcze przy Hali Stulecia we Wrocławiu, Wystawa "O obrotach" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Giganty Mocy w Bełchatowie i wiele innych.
Fabryka Dekoracji jest największą w Polsce firmą scenograficzną, działającą od 1994 r. Specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu scenografii telewizyjnych, teatralnych i eventowych oraz ekspozycji dla muzeów i innych instytucji kulturalnych. Wśród ważniejszych prac  znajdują się m. in. kompletne scenografie dużych widowisk telewizyjnych (np. Voice of Poland, Voice of Lithuania, Taniec z Gwiazdami, You Can Dance, Zwykły Bohater) i teatralnych (np. Aladyn w Teatrze ROMA w Warszawie), duże realizacje stadionowe (np. Otwarcie Paraolimpiady). Największe realizacje muzealne Fabryki Dekoracji to: „Szlakiem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie”, wystawa „Przyroda” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni oraz wystawa „Galeria ruchu” w Centrum Hewelianum w Gdańsku.Galeria zdjęć


Powrót >

OptiBuy sp. z o.o.
Tropem Przygody Sp. z o.o.
Centrum Badań i Certyfikacji Sp. z o. o.
EkoEnergia Sp. z o. o.
ActivTek
LINACTI
SimpleOutsourcing.pl Tercz Kaleta Molęda Spółka jawna
Digital Promotion
ELEVEN GROUP, Portal dokasacji.pl
Doradztwo Podatkowe Grażyna Sobolewska
Intergate Polska Roksana Kocełuch
Tropextrakt Polska Sp. z o.o.
GNS Systemy Informatyczne
LINCOR
NASK
UPGRADE ENERGY POLSKA
BASKO-WRAP Liliana Skowron, Jacek Balcerzak Spółka Cywilna
Podopharm Sp. z o.o.
PGC Kancelaria Konsultingowa
THANKS
ChemLab Sp. zo.o.
Atlantic Fund Services
BETTER IT Spółka z o. o.
OpenSolar.pl Sp. z o.o.
Transition Technologies S.A.
KariStudio Karina Olendzka
Stowarzyszenie Edukacja przez Internet
MBC Marcin Winiarski
Everest-IT Sp. z o.o.
U-TECH Soja i Szałas Spółka Jawna
MG Invest Sp z. o.o.
HQRS Sp. o.o.
TEGENO Sp. z o.o.
KOWENT ERGO Sp. z o.o.
ISRM Sp. z o.o.
Creo Concept
ENKO Norbert Kozubek
EOS Marcin Cieślik
BC&D BFQS SP. Z O.O. S.K.A
CG CONSTRUCTION GROUP Sp. z o.o.
UTI.PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Utech Technics Sp. z o.o.
UNIVER Polska Sp. z o.o.
Stepsystems Sp. z o.o.
GEOMARKA USŁUGI GEODEZYJNO-PROJEKTOWE KATARZYNA SZAŁACH
CoSurfing.net Sp. z o.o.
3D Prototypy
LINCOR Sp. z o.o.
TOSEND Sp. z o. o.
IMA TECHNIK Sp. z o.o.
Edutel sp. z o.o.
Autenta Sp. z o.o.

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski
Wschodniej, Działanie 1.3. Wspieranie Innowacji.


Copyright by Kielecki Park Technologiczny. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by PCS, CMS by Producer